Eseménynaptár

h k sze cs p szo v
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

2020. szeptember 12.

Szent István keresztény hagyatéka – a Szent Korona vármegyéi kiállítás

Időpont: 2020. augusztus 20. 11:00 - 2020. október 02. 17:00
Helyszín: Művészetek Háza

A "Szent István keresztény hagyatéka – a Szent Korona vármegyéi" című vándorkiállítás a Trianoni sorstragédiára emlékezés jegyében született egy három éves projekt eredményeként. Kovách Anton festőművész alkotásain keresztül mutatja be a történelmi Magyarország vármegyeszékhelyeit.

A magyar gyökerekkel rendelkező neves kárpátaljai ruszin festőművész több éven és több ezer kilométeren át tartó művészeti, kulturális és történelmi utazásából született alkotások a valamikor történelmi "Nagymagyarország" 64 vármegyeszékhelyét mutatják be a képzőművészet eszközeivel.

A 17 állomásosra tervezett rendezvénysorozat az esztergomi kiállítás után Szekszárdon a Művészetek Házában tekinthető meg 2020. október 3-ig.

Nyitva tartás:

  • Kedd-szombat 10:00-17:00

Információ:

  • A belépés díjtalan.

FELFÜGGESZTVE: Szekszárdi Őszelő

Időpont: 2020. szeptember 04. 18:00 - 2020. szeptember 13. 17:00
Helyszín: Béla király tér

A rendezvény felfüggesztve, a részletekért ide kattintson!

A szekszárdi Béla király téren péntektől koncertek, bemutatók és étkesek várják az érdeklődőket!

PROGRAM:

Szeptember 4. (péntek):

  • 18:00 - Iberican Táncegyesület műsora (Zumba bemutató Sági Ildivel és csapatával)
  • 20:00 - A Csobogó együttes koncertje

Szeptember 5.(szombat):

  • 17:00 - Holló Együttes gyermekkoncertje
  • 18:30 - MESZ Dance Tánccsoport műsora
  • 20:00 - Csurgó Zenekar koncertje és Táncház

Szeptember 6. (vasárnap):

  • 18:00 - MMS – Szekszárdi Mozgásművészeti Stúdió interaktív táncbemutatója
  • 20:00 - Barbária koncertje

Szeptember 7. (hétfő):

  • 17:30 -Dolce Dance Tánciskola – Pezsgő kubai hangulat – latin táncbemutató és tánctanítás

Szeptember 8. (kedd):

  • 18:30 - Interaktív Zumba óra Sági Ildivel

2020. szeptember 9. (szerda):

  • 18:00 - Interaktív Cardió Dance edzés Hacsa Mónikával

Szeptember 10. (csütörtök):

  • 14:00 - Szeretet Lángja – Segítséggel élő és egészséges emberek közvélemény formáló, érzékenyítő rendezvénye
  • 19:00 - Velorex GTI koncertje

Szeptember 11. (péntek):

  • 18:00 - PTE IGY Gyakorló Általános Iskola, AMI és Gyakorlóóvoda Táncművészeti Tagozatának műsora
  • 19:00 - Nu-Line Experiment koncertje
  • 21:00 - Utcabál a Bravo Zenekarral

Szeptember 12. (szombat):

  • 10:00 - Mozogj együtt Sasival!
  • 10:00 - Gemenc Hangja 2020 – Könnyűzenei énekverseny diákok részére popdal és musical kategóriában (Helyszín: Vármegyeháza udvara - esőhelyszín: Babits Mihály Kulturális Központ, Rendezvényterem)
  • 19:00 - Tücsök Zenés Színpad Nyárzáró Koncertje (Helyszín: Vármegyeháza udvara)
  • 21:30 - Utánam Srácok koncertje

Szeptember 13.(vasárnap):

  • 17:00 - Alisca Brass Band koncertje

Résztvevő pincészetek:

  • Dúzsi Tamás Pincéje
  • Gyűszűbirtok
  • Pósta Borház
  • Savanya Pálinkaház
  • Sárosdi Pince
  • Tringa Borpince

Étkesek:

  • Gringobár Herczig Gábor
  • Twist & Chips
  • Casa de Churros

Művésztanárok Tolnában VII. Keresztmetszet - Kapots Ildikó kiállítása

Időpont: 2020. szeptember 09. 17:30 - 2020. október 09. 20:00
Helyszín: Bakta galéria

A Babits Mihály Kulturális Központ szeretettel meghívja Önt, családját és barátait Kapots Ildikó: Keresztmetszet című kiállításának megnyitójára.

Megnyitó:

  • 2020. szeptember 9. 17:30

A kiállítást megnyitja:

  • Szilaski Mária, a Bajai Eötvös József Főiskola Gyakorló Általános Iskola nyugalmazott rajz szakos tanára

Közreműködnek:

  • Töttős-Erős Edina fuvolán,
  • Kovács-Buzás Márta hegedűn
  • és Színé Köntös Hedvig gordonkán.

Információ:

  • A kiállítás megtekinthető 2020. október 9-ig hétfőtől péntekig 8-20 óra között, szombaton 8-18 óra között, vasárnap zárva.
  • A kiállítássorozat a Babits Mihály Kulturális Központ és a TolnaArt - Tolna Megyei Művészeti Oldalak együttműködésében valósul meg.

Országos Természet- és Környezetvédelmi Filmnapok

Időpont: 2020. szeptember 11. 17:00 - 2020. szeptember 13. 16:00
Helyszín: Csatár terem

A Fesztivál legjobb filmjei – kiemelten a magyar alkotások – kerülnek országosan vetítésre.

A FILMNAPOK MINDEN ESEMÉNYE INGYENES!

Az Országos Természet- és Környezetvédelmi Filmnapokban résztvevő városok és Intézmények a nevezett filmek 100 legjobbja közül választják ki azokat, amelyeket vetítési programjukba beemelnek. A Partnereink, városok filmszínházai, művelődési házai, nemzeti parkok és erdőgazdaságok látogató központjai a gyermeknapi hétvégén ingyenes természetfilm vetítésekkel, szemléletformáló és szórakoztató programokkal várják az érdeklődőket.

Szeptember 11. péntek:

  • 17:00 - 18:12 Vad víz: Aqua Hungarica
  • 18:20 - 19:10 Ércnél maradandóbb

Szeptember 12. szombat:

  • 10:00 - 10:52 Kalandjaim a parányok világában
  • 11:00 - 11.52 Csíki havasok: Rövidfilmek
  • 14:00 - 14:50 Szépséges sebhelyeink
  • 15:00 - 15:50 Madárszabadítók
  • 16:00 - 16:30 Van még energiád?
  • 16:30 - 17:02 Egy év a méhesben

Szeptember 13. vasárnap:

  • 14:00 - 14:56 Az ismeretlen Kárpátalja
  • 15:10 - 16:00 Szolgalelkű óriások – Az elefántok és a turizmus kapcsolata
  • 16:15 - 17:15 Akcióban a természet őrzői

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk!

ÚJ IDŐPONT: Gemenc Hangja 2020

Időpont: 2020. szeptember 12. 10:00
Helyszín: Vármegyeháza udvara

Könnyűzenei énekverseny diákok részére popdal és musical kategóriában.

Jelentkezési határidő:

  • 2020. szeptember 10.

Nevezési díj:

  • 2000 Ft/fő/kategória

A zsűri elnöke:

  • Nagy Anikó, Jászai Mari díjas színész, énekesnő, énekművész

Nevezési kategóriák (betöltött életkor szerint):

  • GYERMEK 1. kategória 6-10 éves korig,
  • GYERMEK 2. kategória 11-14 éves korig,
  • IFJÚSÁGI kategória 15-18 éves korig,
  • FELNŐTT (nappali tagozatos diák) kategória 19 éves kortól.

A zsűri tagjai:

  • Nagy Anikó, Jászai Mari díjas színésznő, énekes, énekművész, a zsűri elnöke
  • Ábrahám Zsolt, énekes - dalszerző
  • Pecze István, trombitaművész, a Liszt Ferenc Zeneiskola tanára, a Szekszárd Big Band művészeti vezetője

A diák zsűri tagjai:

  • A Tücsök Zenés Színpad szólistái

Műsorvezető:

  • Juhász Bence, a Színművészeti Egyetem hallgatója, énekes előadó

A verseny díjai:

  • Minden versenyző részére „Gemenc Hangja - 2020” verseny emléklap
  • Arany – ezüst - bronzminősítés korcsoportonként és műfajonként
  • Különdíjak

Az értékelésről:

Az értékelés az összes produkció elhangzása után, zárt pontozással történik 1-10 pontos értékek között. A díjátadás előtt a zsűri elnöke tart általános értékelést, a verseny végén igény szerint lehetőség lesz egyéni értékelésre is.

A jelentkezésről:

  • A versenyzőknek 2 dallal kell nevezniük (a 2. dal is a versenyprogram része lehet)
  • A versenydal hossza lehetőség szerint ne haladja meg az 5 percet
  • A dalok előadása zenei alap bejátszásával történik
  • A dalok zenei alapjait a versenyzőknek kell hozniuk CD lemezen, vagy pendrive-on, feltüntetve a versenyző nevét, korcsoportját, a dalok címeit, a track sorszámokat, illetve lehetőség van a megadott email címre küldeni a nevezési lappal együtt
  • Minden versenyző a szervezők által biztosított egységes hangtechnikát használja
  • A regisztrálás, a sorszámok húzása és a nevezési díj befizetése a verseny napján 8.30 órától, érkezési sorrendben történik
  • Beéneklési lehetőségre termet biztosítunk
  • Saját videofelvétel és fotó készítése megengedett
  • A rendezvény nyilvános és ingyenes

A jelentkezési lapokat a felhívásban megjelölt módon, a Babits Mihály Kulturális Központ honlapjáról lehet letölteni www.szekszardagora.hu, amelyet a megadott e-mail címre pontosan kitöltve, legkésőbb szeptember 10-ig kérünk beküldeni.

Email cím:

Érdeklődni személyesen Béresné Kollár Évánál a 30-2164051-es telefonon, vagy a megadott email címen lehet.

Esőhelyszín:

  • Babits Mihály Kulturális Központ, Rendezvényterem

A jelentkezési lap letöltéséhez kattintson ide

 

up